Δημοσιεύουμε τα Πρακτικά Ημερίδας του τέως Δήμου Ηραίας που έγινε το καλοκαίρι του 2007 στην έδρα του τέως Δήμου, στο Παλούμπα. Των Πρακτικών επιμελήθηκαν ο Δημήτρης Λαγός από Όχθια και ο γράφων.
Σημειώνεται ότι ο Τάσος Αθ. Γριτσόπουλος δημοσίευσε την εισήγησή του με τίτλο "Ιστορικές - Τοπογραφικές αναζητήσεις στην περιοχή Ηραίας", στα Γορτυνιακά Θέματα, τόμος Γ' 2008, έκδοση της Εταιρείας Πελοποννησιακών Σπουδών.
Μπορείτε να διαβάσετε ολόκληρη την Ημερίδα σε μορφή pdf πατώντας εδώ.
Αναδημοσίευση από το Opsarion.gr
Arcadians Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2011
|